Фольга у друкарській справі: технологія холодного тиснення

Прагнення зробити свою продукцію більш привабливою та особливою завжди спонукало підприємців шукати нові способи дивувати та привертати увагу покупців. Друкарська справа загалом полегшила цей процес: товари на ринку отримали упаковки, які, завдяки певним матеріалам і технологіям, є надзвичайно різними, гарними і помітними. Фольга і, власне, технологія тиснення фольгою – один з найефективніших способів досягти найкращих результатів у створенні візуально якісної упаковки та етикетки. Поговоримо детальніше про один з методів використання фольги у друкарській справі – холодне тиснення фольгою.      

Холодне тиснення фольгою: підґрунтя для появи методу та його види

Фольга є одним з найпоширеніших матеріалів для оздоблення поліграфічної продукції. Спочатку її наносили винятково гарячим методом, однак, потреба зробити тиснення більш продуктивним та швидшим, спричинила появу холодної технології.

Фольга для холодного тиснення використовується на вузькорулонних машинах: вона закріплюється на поверхні майбутньої етикетки чи упаковки за допомогою клею просто у друкарській машині.

В залежності від виду спеціального клею для фольгування, холодне тиснення поділяють на:

 • “сухе” холодне тиснення – здійснюється за допомогою клеїв з катіонним механізмом затвердіння, які застосовуються безпосередньо перед накладенням фольги. Суттєвим недоліком “сухого” методу є несумісність з водорозчинними фарбами та загалом з підвищеною вологістю. До того ж завжди є ризики, що клей не дотримали чи навпаки – перетримали;
 • “вологе” холодне тиснення – більш популярний метод, що здійснюється з використанням радикальних механізмів полімеризації. Його суть та перевага у тому, що клей активується вже після припресування металізованого шару.

Підходить холодний метод для роботи з гладкими поверхнями, зокрема плівками.     

Обладнання для тиснення та особливості процесу

Отож, як ми з’ясували, фольга для холодного тиснення наноситься на матеріали, що задруковуються, за допомогою спеціальних клеїв. Попередньо на ці матеріали УФ-клеєм наносять потрібне зображення. Згодом, крізь фольгу клей закріплюють УФ-лампою.      

Суттєвою перевагою холодного методу вважають те, що для його здійснення не потрібне спеціальне обладнання. До прикладу, холодне тиснення часто здійснюється у перероблених секціях для ламінування, а також у тих секціях, де є можливість регулювати потужність УФ-випромінювання.

Холодне тиснення фольгою дійсно є економічно вигідним та продуктивним методом оздоблення, але, звісно, воно не може повністю замінити гарячу технологію. Холодний метод слід вважати самодостатнім та допоміжним водночас, адже саме він дозволяє застосовувати фольгу там, де гаряче тиснення неможливе. Йдеться про матеріали, які не витримують роботи з високими температурами – вже згадані плівки.  

Фольга для холодного тиснення: плюси та мінуси методу

Пропонуємо більш конкретно розглянути переваги та недоліки застосування технології холодного тиснення, щоб краще зрозуміти, чи підходить метод для вашої етикетки чи упаковки.

Серед основних плюсів слід відзначити:

 • висока швидкість покриття – відтак, досягти бажаних результатів можна у короткі строки;
 • можливість швидко та без проблем замінити чи відкоригувати дизайн друкованої продукції;
 • вища продуктивність;
 • відсутня необхідність у спеціальному обладнанні та тривалому навчанні фахівців – роботи може здійснювати спеціаліст, який отримав чіткі інструкції;
 • економічна вигідність навіть при невеликих тиражах;
 • широкі можливості для роботи з кольоровою гамою
 • застосовується при різних методах друку (офсет, флексографія, високий друк).

Мінуси методу:

 • оздоблення цим методом не є універсальним для всіх видів матеріалів;
 • є певні обмеження по дизайну, оскільки фольга для холодного тиснення легше, ніж нанесена у гарячий спосіб, відділяється від основи.
 • є необхідність робити тестування, щоб не зіпсувати тираж.

Фольга для холодного тиснення: купити в “Екотеп”

На ринку поліграфічних матеріалів дуже легко розгубитися. Обрати серед різноманіття продукції допоможе наша компанія. В “Екотеп” ви можете купити фольгу для холодного тиснення, яка ідеально підходить саме для Вашої продукції. В нашому асортименті є універсальна та високоякісна фольга холодного тиснення, а також голографічна фольга для тиснення (преміум-класу). Детальнішу інформацію про доступні товари ви можете отримати за посиланням.

Фольгу для холодного тиснення купити ви можете, зв’язавшись з нашими менеджерами.

Зі спеціального матеріалу ви можете дізнатись все про гарячий метод тиснення та фольгу для нього.

В специальном материале вы можете узнать все о горячем методе тиснения и фольге для него.