Ізопропіловий спирт – багатофункціональний помічник у Вашій справі

У продуктовій лінійці компанії “Екотеп” присутні товари не лише для поліграфії, а й деякі універсальні засоби з надзвичайно широким спектром застосування. Саме таким є ізопропанол – надійний очисник, якісний розчинник, екстрагент, стабілізатор і навіть антисептик! Читайте далі та дізнайтеся: можливо, спирт ізопропіловий – це саме те, що потрібно вам!

Що таке ізопропіловий спирт?

Перш ніж ми поговоримо про застосування ізопропілового спирту в поліграфії і не тільки, з’ясуємо, що ж це за рідина.

Спирт ізопропіловий, скорочено – ізопропанол (він же втор-пропанол, пропанол-2 або ІПС) – це рідина, утворена у результаті гідрування ацетону або гідратації пропілену. На вигляд рідина є абсолютно прозорою та має різкий запах. За своєю формулою ізопропанол не відрізняється від інших вторинних спиртів жирного ряду.

Ізопропіловий спирт: застосування  

Цінність ізопропанолу – у його можливостях, зокрема розчинних. Завдяки їм, сполуку ефективно використовують абсолютно у різних галузях:

  • використовується як додаток до зволоження (зволожуючого розчину) у друкарському процесі
  • для виготовлення склоомивачів з різним ступенем морозостійкості в автохімії
  • для очистки мідних кабелів від окислення у металургії
  • як розчинник у лакофарбовій промисловості
  • для виготовлення бурильного розчину у газовидобуванні  
  • для видалення смол під час деревообробки
  • як замінник етилового спирту у виготовленні парфумерії, косметичних засобів, серветок
  • для виготовлення побутових хімікатів
  • для виготовлення антисептичних рідин у фармацевтиці
  • для проведення гістологічних досліджень в медицині та ін.

Поговоримо більш детально про деякі зі сфер використання.

Ізопропіловий спирт у поліграфії

Якісний ізопропіловий спирт купити ви можете у нашій компанії. Оскільки ми пропонуємо товари для поліграфії, в першу чергу, розкажемо про застосування ізопропанолу у друкарській справі.

В поліграфії спирт використовується як добавка до зволожуючого розчину. Частина ІПС від загального складу розчину становить 12-14%. Ізопропанол у складі розчину дозволяє зменшити товщину водного шару на друкарській формі.

Окрім того, ІПС можна застосовувати для знежирення у підготовці поверхонь для нанесення плівки, клею або стрічки та очищення високоточних інструментів та оптичних приладів.

Дізнатись більше про ІПС, який постачає компанія “Екотеп”, завантажити сертифікат якості та дізнатися контакти менеджера, щоб купити ізопропанол, ви можете на нашому спеціальному сайті.  

Використання у побуті

Ізопропанол купити можна і для побутових потреб. Рідина не є токсичною, і її використовують для дезінфекції та обробки. ІПС чудово справляється з очисткою скла (підходить для миття вікон), обробки поверхонь на кухні, чищення сантехніки. Однозначна перевага такого спирту над побутовою хімією – відсутність небезпечних компонентів, що можуть викликати подразнення та алергії. Однак, не слід забувати, що внутрішнє застосування ізопропанолу суворо заборонено! Він не має контактувати з продуктами харчування та не використовується для виготовлення ліків, що приймаються внутрішньо – лише як антисептик.

Особливості і застереження

Безпека – перш за все, тож не варто забувати, що ізопропанол – це спирт, а відтак неприпустима його взаємодія з вогнем. Утримуйтесь від роботи з рідиною ІПС і при високих температурах, щоб попередити загоряння. Не можна використовувати ізопропіловий спирт в роботі з гумою та пластмасою.

Перш ніж ізопропанол купити, ознайомтесь з додатковою інформацією у відповідній категорії товарів. Там ви дізнаєтесь більше про виробника та пакування ІПС, що можна замовити в компанії “Екотеп”.