Пантонами в поліграфії користується велика кількість різних компаній. Звичайна тріадна фарба досить часто не дозволяє передати необхідний відтінок максимально вдало. Система відповідності кольорів під назвою “Пантон” була розроблена ще в 1963 році засновниками однойменної компанії. На сьогоднішній день подібну градацію застосовують не тільки в друкарському мистецтві, але і в інших сферах:

  • дизайні;
  • архітектурі;
  • будівництві;
  • моді.

Пантони використовуються в будь-якій галузі, що мають тісне відношення до роботи з кольорами.

Інформація про компанію

Pantone – це організація, що базується в США. Свою популярність компанія отримала завдяки створенню стандартизованої системи відповідності кольорів, яка налічує 2161 різний відтінок. Різні виробники, стандартизуючи кольори, звертається саме до системи Пантон.

Корисно знати! Більшість друкованих матеріалів у світі виготовляються за допомогою участі всього 4 різних кольорів (блакитного, пурпурного, жовтого та чорного).

Особливості кольорової гами

Система має велику кількість кольорів, що були створені штучно (наприклад, кольори металізованих, флуоресцентних та пастельних фарб). Кожен з кольорів має свій порядковий номер. Набір всіх відтінків можна знайти в спеціальному наборі, оформленому у формі віяла.

Зверніть увагу! Кількість кольорів може змінитися, система продовжує поступово розвиватися.

Зразки бувають виготовленими у декількох варіантах (їх наносять на різні типи паперу, а також на тканину). Це все можна пояснити тим, що на різних матеріалах підкладу колір передається по-різному.

Замовити будь-які пантони для поліграфії ви можете в компанії ЕкоТеп. Наша станція змішування може швидко і ефективно здійснити ваше замовлення. Всі роботи виконуються за допомогою нового професійного обладнання.