Стан справ на книжковому ринку є дуже важливим показником положення всієї поліграфічної галузі. 2020-2021 роки були дуже невдалими для видавництв. Продаж паперової друкованої продукції в цей період часу не зріс. Згідно з даними Українського інституту книги, під час локдауну люди не стали читати більше.

Скільки ж читають пересічні українці?

  • 27% людей читають не частіше, ніж один раз на тиждень;
  • лише 8% наших співгромадян відкривають книгу щоденно;
  • всі інші українці читають не так часто (або взагалі не читають).

Крім того, за словами Олександри Коваль (директора інституту книги) українці поринають у світ літератури набагато рідше за поляків, грузинів та італійців.

Початок 2022 року – це етап невеликого “ренесансу” інтересу людей до книг в Україні. Вакциновані українці почали масово йти в книжні магазини, щоб придбати собі пару цікавих літературних творів.

Згідно зі статистикою, чоловіки та жінки найбільше витрачають гроші з карток єПідтримка на наступні категорії товарів:

  1. книжки;
  2. кінотеатри (показник практично такий самий як і у книг);
  3. залізничний транспорт.

Ці дані були опубліковані міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим. На збільшення кількості продаж також вказують дані, отримані від малих і великих видавництв.

Таким чином, державна програма вплинула позитивно на цілу галузь книгодрукування в Україні. І ми сподіваємося, що велика кількість українців буде стабільно цікавитися друкованою літературою.