Клей – це популярний матеріал, який широко використовується в поліграфії. Саме клеї є невід’ємною частиною галузі. Ще кілька століть тому левову частину робіт спеціалісти виконували за допомогою найпростіших варіантів: з роботою гарно справлялися рослинні і тваринні клеї (наприклад, риб’ячий клей).

Поступово процес виготовлення продукції вдосконалювався, науковці тестували багато різних матеріалів, підбираючи найкращий варіант. Сьогодні в поліграфії найпопулярнішими є наступні типи клеїв:

  • тваринні;
  • вододесперсійні;
  • термоклеї;
  • клеї на основі реактивних поліуретанів.

Зверніть увагу! У деяких випадках використовуються комбінації декількох видів клеїв.

Процесс технічного прогрессу не стоїть на місці, сьогодні у розробці знаходяться клеї на основі синтетичних крохмалів.

Клей: як підібрати ідеальний варіант

Підбираючи клей, варто звертати увагу на особливості кожного варіанту товару. Виділимо характерні риси представленої на ринку продукції.

  • Тваринні клеї.

Одні з найстаріших клеїв, що виготовляються з кісток та шкіри тварин (альтернативна назва – кісткові). Вони наносяться при підвищеній температурі (50-60 ° С), а після контакту з папером переходять в гелеподібний стан. Найважливіший плюс – невелика ціна. Область використання: складання палітурних кришок.

  •  Поливінілацетатна дисперсія (ПВА).

Найпоширеніший варіант клеїв, що має гарну адгезію до великого спектру матеріалів. Вода є ще одним важливим компонентом товару. Полівінілацетат у рідині повністю не розчиняється, а лише переходить в стан дисперсії. Таким чином, створюється еластична клейова плівка, що склеює поліграфічну продукцію.

  • Термоклей.

 

Цей клей побудований на здатності деяких полімерів (найчастіше етиленвінілацетату з різними добавками) мати в стані розплаву гарну адгезію до різних матеріалів. При охолодженні адгезія пропадає, а утримання створеного з’єднання (когезія) стає міцною.

  • Поліуретановий клей.

Принцип роботи клею заснований на здатності матеріалу полімеризуватися під впливом вологості повітря (або вологи, що міститься в папері). Клей наноситься у вигляді розплаву при відносно невисокій температурі (120 °C).

Придбати якісний клей для поліграфії реально, звернувшись за послугами компанії ЕкоТеп. Ми реалізуємо продукцію, виготовлену на фірмі Duslo і Mitol. Також ви можете ознайомитися з повним переліком продукції. Для отримання більш детальної інформації звертайтеся за контактним номером телефону: 0503775132.